Montujesz odpływ liniowy? Dowiedz się, jaki spadek rur odpływowych będzie najlepszy!

Opublikowany przez: DW w kategorii ŁAZIENKA dnia: piątek, marzec 26, 2021 Wyświetleń: 5559

Coraz większa popularność kabin prysznicowych bez brodzików wymaga odpowiednich rozwiązań. Elementem, o który należy zadbać, jest wysokiej jakości odpływ. Powinien być nie tylko efektywny, ale również funkcjonalny i wygodny. Takim akcesorium jest odpływ liniowy. Jaki spadek powinna mieć podłoga w tym przypadku? Tego i wielu innych rzeczy dowiesz się z dzisiejszego artykułu. 

Co musisz wiedzieć o elemencie wyposażenia, jakim jest odpływ liniowy? 

Odpływ liniowy to nowoczesny sposób odprowadzania wody, szczególnie w prysznicach bez brodzika. Jego montaż wymaga odpowiedniej wysokości podłogi w łazience, ponieważ pod nią musi znaleźć się stelaż odpływu oraz syfon. Dlatego też, jeśli marzysz o tego typu kabinie, powinieneś uwzględnić ją już na etapie budowy domu lub mieszkania. Jego zaletą jest również łatwość w utrzymaniu czystości. Odpływ liniowy może zostać zamontowany nie tylko we wnętrzu, ale również na zewnątrz budynku. 

Etapy montażu urządzenia, jakim jest odpływ liniowy – jaki spadek powinna mieć podłoga?

Pierwszy krok to instalacja podejścia kanalizacyjnego. Jest to w głównej mierze uzależnione od rodzaju podłogi: na gruncie, na stropie gęstożebrowym, na stropie monolitycznym. Co jeszcze powinieneś wiedzieć, montując odpływ liniowy? Jaki spadek rur odprowadzających będzie najlepszy? Niezależnie od rodzaju stropu, musisz pamiętać o tym, że odpowiedni spadek to około 2,5%. 

Drugi etap instalacji odpływu liniowego. Co jeszcze musisz wiedzieć? 

Jest jeszcze kilka aspektów, które powinieneś wziąć pod uwagę, montując odpływ liniowy. Jaki spadek muszą mieć rury odprowadzające, już wiesz. Ponadto kratka powinna być zamontowana 1 – 2 mm poniżej poziomu płytek podłogowych. Jeśli Twój zestaw ma regulowane nóżki rusztowań, pozwoli Ci to na wygodne, a także dokładne ustawienie kąta jego nachylenia. Następny krok montażu to podłączenie syfonu oraz odpływu kanalizacji. Nie zapomnij wykonać próby szczelności. Doskonała hydroizolacja to podstawa.

W górę