Odpływ liniowy – jaki wybrać, aby stworzyć nowoczesną łazienkę?

Opublikowany przez: DW w kategorii ŁAZIENKA dnia: piątek, marzec 26, 2021 Wyświetleń: 2430

Kabiny prysznicowe bez brodzika stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w łazience. Doskonale sprawdzą się przede wszystkim w niewielkich pomieszczeniach. Wybór tego typu prysznica wiąże się z dopasowaniem do niego odpowiedniego odpływu. Jednym z nich jest odpływ liniowy. Jaki wybrać, aby sprostał wszystkim Twoim oczekiwaniom? Tego dowiesz się w dzisiejszym artykule. 

Czym właściwie jest odpływ liniowy? Jaki wybrać do łazienki? 

Jest to jeden ze sposobów na odprowadzenie wody z łazienki. Jego cechą charakterystyczną jest to, że w kabinie prysznicowej bez brodzika, na wodę działa grawitacja. Dzieje się to dzięki lekkiemu pochyleniu podłogi w jedną lub dwie strony. Następnie spływa na powierzchni odpływu w kształcie długiego prostokąta do syfonu i kanalizacji. Można go zamontować w ścianie lub podłodze. Ten rodzaj odpływu kojarzy się z nowoczesnością i rzeczywiście ma on taki wygląd. 

Co należy wziąć pod uwagę, wybierając odpływ liniowy? 

Przede wszystkim taka instalacja powinna być wzięta pod uwagę już na etapie projektowania łazienki. Jest to o tyle istotne, że dzięki temu dopasujesz wszelkie parametry, takie jak nachylenie i wysokość podłogi. To ważny aspekt, ponieważ dzięki temu z łatwością umieścisz w niej syfon i odpływ liniowy. Jaki wybrać, aby jak najlepiej zorganizować przestrzeń w łazience? Syfony prysznicowe w większości są pionowe, jednak obecnie produkowane są również poziome, co umożliwia ich lepsze dopasowanie do pomieszczenia. 

Nowoczesny odpływ liniowy – jaki wybrać, aby mieć gwarancję skutecznego działania? 

Zdecydowanym plusem odpływów liniowych jest to, że będzie on pasował właściwie do każdego wystroju łazienki. Zamontowany w ścianie nada jej nowoczesnego wyglądu, a w podłodze sprawdzi się doskonale również w pomieszczeniach utrzymanych w tradycyjnym stylu. Kolejnym aspektem, który musisz wziąć pod uwagę, jest ewentualna możliwość naprawy urządzenia. Mogą one często się zapychać, dlatego też tak ważne jest zapewnienie sobie swobodnego dostępu do nich. Jeśli jesteś fanem gadżetów, możesz dokupić maskownice w różnych wzorach lub oświetlenie, które nadadzą wnętrzu klimatu. 

W górę