Wanna czy prysznic – co najlepiej wybrać?

Posted By: Kasia In: ŁAZIENKA On: czwartek, październik 22, 2020 Hit: 207

Wanna – poznaj jej wady i zalety

To co bez wątpienia jest ogromną zaletą wanny, to możliwość długiego i relaksującego odpoczynku po ciężkim dniu w pracy. Na codzienny stres i zmęczenie nie ma nic lepszego niż porządna, gorąca kąpiel, dzięki której w moment pozbędziesz się negatywnych emocji. Jeśli lubisz czytać, to z pewnością niejeden deszczowy, jesienny wieczór spędzisz w wannie z dobrą książką, czy ulubioną gazetą. Wymieniając korzyści z tego typu wyposażenia łazienki, nie można zapomnieć o ogromnym ułatwieniu w codziennej pielęgnacji dziecka. 

Z drugiej strony, często podkreślaną wadą wanny jest to, że w przeciwieństwie do prysznica jest mało ekonomiczna. Biorąc kąpiel, zużywa się więcej wody, niż przy korzystaniu z natrysku, stąd też generuje się większe koszty.

Prysznic – jakie są jego plusy i minusy?

Myśląc nad tym, co lepiej wybrać – wannę czy prysznic – zastanów się, jak dużą ilością miejsca dysponujesz. Jeśli mieszkasz w bloku, a Twoja łazienka ma ograniczone możliwości, to zdecydowanie postaw na natrysk, ponieważ w ten sposób zaoszczędzisz sporo przestrzeni. Pomieścisz dzięki temu wszystkie inne, niezbędne Ci elementy wyposażenia i wciąż będziesz miała dość miejsca, aby się swobodnie przemieszczać. Niewielkie rozmiary nie są jednak jedynym atutem prysznica, równie ważną zaletą jest wspomniana oszczędność. Nie chodzi tylko o kwestie finansowe, ale również o czas. Zamieniając kilkugodzinną kąpiel na parominutowy prysznic, zyskujesz go sporo.

Wanna czy prysznic? Podsumowanie

Jak już na wstępie podkreśliliśmy, niemożliwym jest udzielenie jednoznacznej odpowiedzi, która będzie odpowiadać każdemu. Istnieje bowiem kilka czynników decydujących o właściwym wyborze, takich jak metraż, możliwości finansowe, czy indywidualne preferencje. Istotne jest też to, kto będzie z tej wanny, bądź prysznica korzystał – dorośli czy dzieci?

Koniec końców, jeśli Twoja codzienna pielęgnacja ma być szybka i niedroga – sięgnij po prysznic. Zrób to również wtedy, gdy dysponujesz łazienką o niewielkim metrażu. Jeżeli jednak wolisz długie kąpiele w gorącej wodzie, a miejsca Ci nie brakuje – wybierz wannę.

W górę