Jak wybrać wannę do łazienki?

Posted By: Wod Tech In: Sub Category 2 On: poniedziałek, luty 12, 2018 Comment: 0 Hit: 451

Wybór odpowiedniej wanny do łazienki wbrew pozorom nie jest wcale taki prosty. W przypadku małych łazienek najczęściej musimy z niej zrezygnować na rzecz prysznica.

Dużym problemem są również nietypowe i nierównomierne kształty łazienek, co utrudnia wkomponowanie wanny, dlatego należy wziąć
pod uwagę różne modele.

Co w takim razie zrobić, żeby wybrać właściwą wannę?

Po pierwsze bardzo ważne będą wymiary i kształty, dlatego należy dokładnie przejrzeć ofertę producenta.
Sprawdzić dane modele i ich wymiary tak aby pasowały rozmiarem do wnętrza naszej łazienki

Wśród najbardziej popularnych modeli znajdują się wanny prostokątne. Taki kształt dobrze nadaje się do zabudowania wnęki w pomieszczeniu. Możemy naszą wannę ustawić i zamontować w narożniku łazienki pozostawiając front i jeden bok wolne.

 W takim przypadku musimy się jednak zastanowić, czy prostokątny róg nie będzie nam utrudniał poruszania się po łazience.

Kolejnym typem są wanny asymetryczne, mogą być one narożne lub wnękowe. Najczęściej tworzone są na na planie trapezu lub trójkąta prostokątnego. Takie wanny dostępne są w wersji prawej i lewej, a każdy bok jest innej długości.

Następny typ to wanny symetryczne narożne, których wszystkie boki są równej długości. Należy jednak pamiętać, że taka wanna zajmie więcej miejsca w naszej łazience.

Jeśli mamy naprawdę dużą łazienkę możemy zdecydować się na wanny wolnostojące, albo owalne przyścienne.
Zajmują one dużo miejsca, dlatego nie wszyscy z nas będą mogli sobie na nie pozwolić.
Ponadto jeśli chcemy je dobrze wyeksponować, to powinny znaleźć się w centralnym punkcie naszej łazienki.

Jak widać wybór wanien jest bardzo szeroki i z roku na rok nasze możliwości wyboru się poszerzają. Ważne jest, żeby wybrana przez nas wanna była funkcjonalna i dopasowana do potrzeb i wymagań domowników. Jeśli tak będzie, to na pewno będziemy zadowoleni ze swojego wyboru.

Comments

Leave your comment

W górę