Jak urządzić łazienkę w bloku? Pomysły na praktyczną i nowoczesną aranżację

Posted By: Kasia In: ŁAZIENKA On: poniedziałek, grudzień 21, 2020 Hit: 138

Jak powiększyć optycznie łazienkę? Skorzystaj z kilku prostych trików!

Wystarczy pokusić się o kilka prostych pomysłów, aby łazienka wydawała się większa, niż jest w rzeczywistości. Baw się wzorami i kolorem. Zainwestuj w jasne, duże kafle i koniecznie fugi w identycznym odcieniu, a wyraziste barwy pozostaw na podłodze lub w elementach dekoracyjnych. Warto rozejrzeć się również za ciekawym oświetleniem. Nowoczesne lampy LED czy halogeny o regulowanym natężeniu rozmieszczone w kilku punktach sprawią, że wnętrze nabierze klimatu, który sprzyja relaksowi. Nie zapomnij o lustrach. Duże, pozbawione ram zwierciadło sprawi, że wnętrze będzie jaśniejsze i wyda się bardziej przestronne, a Ty z powodzeniem urządzisz łazienkę w nowoczesnym stylu.

Zaplanuj przestrzeń w łazience dzięki odpowiedniej armaturze 

Wanna czy kabina prysznicowa? Jak urządzić łazienkę w bloku i jak rozmieścić sprzęty, żeby spełniała swoje funkcje? W niewielkim pomieszczeniu ciężko jest zagospodarować miejsce na wannę, dlatego warto zdecydować się na wygodną kabinę. Jeśli zrezygnujesz z brodzika, a odpływ umieścisz w podłodze, sprawisz, że łazienka będzie wydawała się większa, niż w rzeczywistości. Doskonale sprawdzi się kabina o przezroczystych drzwiach lub składanych w harmonijkę. 

Przemyśl również kwestię armatury łazienkowej. Na małej przestrzeni idealnie sprawdzi się umywalka nablatowa, którą możesz umieścić na stoliku czy szafce, dzięki czemu zyskasz miejsce na przybory toaletowe czy kosmetyki. Istotny jest wybór kompaktu WC. Wersja wisząca jest mniejsza, jednak jej stelaż musi być obudowany, co może zabrać nawet kilkadziesiąt cm przestrzeni. Jeśli wybierzesz kompakt stojący, to zdecyduj się na model o odpływie pionowym, a zaoszczędzisz sporo miejsca.

Jak najlepiej wykorzystać powierzchnię łazienki? To, co możesz, powieś!

Niewielkim łazienkom sprzyja minimalistyczny wystrój. Często brakuje w nich miejsca na meble stojące, dlatego też warto wykorzystać wiszące półki i szafki, najlepiej z lustrzanymi frontami. Doskonale sprawdzą się również półki schodkowe czy wiszące organizery, które zmieścisz w każdym kącie. Wypróbuj powyższe wskazówki, urządź niewielką łazienkę w bloku, a zobaczysz, że stanie się ona ulubionym miejscem w Twoim mieszkaniu.

W górę