Jak dopasować oświetlenie do łazienki?

Posted By: Przemysław Korszeń In: Sub Category 2 On: poniedziałek, luty 12, 2018 Comment: 0 Hit: 259


Odpowiednie oświetlenie w łazience jest bardzo ważne, szczególnie jeśli mieszkamy w bloku i mamy łazienkę bez okna.
Ponieważ to właśnie tam kobiety wykonują codzienny makijaż,
a mężczyźni się golą.
Dobre oświetlenie ułatwia również sprzątanie w łazience, przy słabym oświetleniu możemy nie zobaczyć wielu zabrudzeń.

W takim razie na jaki rodzaj światła powinniśmy się zdecydować urządzając lub remontując naszą łazienkę?

Za równomierne rozprowadzenie światła w łazience powinna odpowiadać górna lampa, natomiast w miejscach, które wymagają dodatkowego oświetlenia, np. przy lustrze czy prysznicu warto zainwestować w dodatkowe lampy.

Należy pamiętać, że im większą mamy łazienkę, tym więcej różnych typów oświetlenia powinnismy w niej uwzględnić.Wybrane pomieszczenie należy podzielić na strefy, czyli oświetlenie górne, oświetlenie boczne i w określonych przypadkach oświetlenie dekoracyjne.

Oświetlenie górne: Najlepiej sprawdzą się zabudowane na środku sufitu plafony, lepiej wybierać również oszczędniejsze światło LEDowe niż halogenowe reflektorki. Moc oświetlenia zależy od wielkości pomieszczenia, np. w przypadku łazienki o powierzchni 10 metrów kwadratowych, pomieszczenie powinny oświetlać cztery żarówki o mocy 50 Wat.

Oświetlenie boczne: to światło, które powinno być zamieszczone w okolicy lustra, tak żeby światło padało na osobę stojącą przed lustrem, oświetlając jej twarz. Ponieważ ten rodzaj światła ma pozwolić na wykonywanie precyzyjnych czynności takich jak makijaż.

Oświetlenie dekoracyjne: to elementy, które doświetlają pomieszczenie, ale równocześnie budują nastrój w łazience. Jest to przydatne rozwiązanie ponieważ nie zawsze potrzebujemy pełnego oświetlenia naszej łazienki, np. podczas kąpieli wystarczą drobne panele LEDowe, które pozwolą się zrelaksować.

Jak widać istnieje wiele możliwości wyboru oświetlenia do łazienki, to na jakie się zdecydujemy zależy od wielkości naszej łazienki oraz naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli już wiecie na jaki rodzaj oświetlenia chcecie się zdecydować sprawdźcie naszą ofertę na: https://wodtech.pl/151-oswietlenie.

Comments

Leave your comment

NASI PRODUCENCI

Starając się sprostać Waszym wysokim wymaganiom wciąż doskonalimy i poszerzamy nasz asortyment. Dostarczamy produkty wielu kategorii i najbardziej znanych i cenionych producentów, takich jak: Omnires, Kludi, KOLO, Sanplast, Besco, Viessmann i wielu innych.

Newsletters

W górę