Łazienka a la SPA - czyli jak zagospodarować przestrzeń na wzór SPA.

Posted By: In: ŁAZIENKA On: wtorek, lipiec 23, 2019 Hit: 405

Współczesne czasy, odbierają nam z życia to co najcenniejsze. Brak odpoczynku i czasu sprawia, że codziennie jesteśmy zabiegani. Kiedy nie mamy chwili wytchnienia, aby pozwolić sobie na dłuższy wypoczynek, wyjazd w góry czy beztroskie chwile w SPA powinniśmy postawić na nieco prostsze rozwiązanie. Aranżacja łazienki w takim klimacie to sama przyjemność, która skutkuje niesamowitym efektem. Niezależnie od wielkości danej przestrzeni ani budżetu, możemy zmienić naszą łazienkę w domowe uzdrowisko.

Czym jest łazienka w klimacie SPA?

 

Dla większości z nas, SPA kojarzy się z salonem odnowy, który dostarcza ukojenia i odprężenia. Ze względu na fakt, że większość z nas nie ma czasu na uczęszczanie do stref relaksu, staja się one spełnioną atrakcją w domowych łazienkach. Gorąca kąpiel połączona z solami i olejkami zajmie nam o wiele mniej czasu w swoich czterech kątach, niż wyprawa do salonu SPA. Głównym symbolem witalności jest woda, której zadaniem jest osiągnięcie przez ciało harmonii. To, jak i z pomocą jakich dodatków przebiegnie relaks, zależy już od nas. Sfera łazienkowego SPA uzależniona jest od właściciela, gdyż ile pomysłów tyle też ich interpretacji. Warto więc czasem zapomnieć i pozwolić swoim myślą na aktywny relaks.

Jak wprowadzić nastrój SPA?

 

Czym powinniśmy się kierować? Przede wszystkim obecnością muzyki, eterycznych olejków, kojących dodatków i nastrojowego oświetlenia. Najważniejszą z tych rzeczy jest klimat, nic tak nie pomoże w odpoczynku jak miękkie światło. Musimy więc pożegnać się z zimnymi światłami typu LED, to dobre rozwiązanie przy uzyskaniu nowoczesnych, luksusowych wystrojów. Kolejny etap to subtelne dodatki, które możemy umieścić na brzegach wanny czy wiszących półkach. Pachnidełka, olejki eteryczne czy sole i mydła do kąpieli idealnie sprawdzą się w tym zadaniu. Łazienka w klimacie SPA, powinna być inspirowana naturalnymi a przede wszystkim modnymi elementami. Dlatego warto w niektórych miejscach, wzbogacić ją o designerski kamień czy drewno. Należy pamiętać, że łazienka to miejsce dość wilgotne, dlatego warto dopierać zaimpregnowane elementy o wysokiej jakości.

W górę