Kocioł elektryczny EKCO.L2-21 KOSPEL (bez naczynia przeponowego)

Dostawa już od 30,00 zł
Lub odbiór w Poznaniu za 9zł

Wysyłka

NazwaCena
DHL 30,00 zł
DHL BEZPIECZNA PACZKA 60,00 zł
GEIS 130,00 zł
Odbiór osobisty 9,00 zł

EKCO.L2-21 KOSPEL

Nowe

wersja EKCO.L2 - kocioł do współpracy z instalacją c.o. oraz z wymiennikiem c.w.u., 

Elektryczne kotły EKCO mogą stanowić samodzielne źródło ciepła lub współpracować z innymi kotłami. Zastosowanie odpowiedniego sterowania zapewnia wysoki komfort cieplny, bezobsługową pracę, a także możliwość indywidualnego doboru parametrów pracy kotła. Szybka reakcja systemu na zmiany temperatury, automatyczna modulacja mocy oraz sprawność energetyczna na poziomie 99,4% zapewniają energooszczędną pracę kotła.

Wyposażenie podstawowe:
Panel sterowania umożliwia ustawienie i odczyt parametrów pracy kotła. Zapewnia automatyczną modulację mocy, co ma istotny wpływ na oszczędności w zużyciu energii. Zapewnia regulację temperatury wody w instalacji c.o. w zakresie od 20oC do 85oC w kotłach EKCO.LN2 i EKCO.L2 oraz od 20oC do 60oC w kotłach EKCO.LN2p i EKCO.L2p
Zespół mocy składający się z elektronicznych, półprzewodnikowych elementów załączających zapewnia niezawodną i cichą pracę kotła.
Wyłacznik termiczny odcina zasilanie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej. Zabezpiecza zespół grzejny i elementy elektroniczne przed uszkodzeniem.
Filtr magnetyczny F-MAG 3/4" daje podwójny efekt filtracji – mechaniczny i magnetyczny. Zabezpiecza precyzyjne elementy pomiarowe kotła (np. czujnik przepływu) przed cząstkami ferromagnetycznymi (m.in. opiłki metali), które pojawiają się w wyniku zanieczyszczeń pomontażowych i korozji instalacji c.o.
Pompa obiegowa
Zawór bezpieczeństwa - 0,3MPa
Automatyczny odpowietrznik
Elektroniczny czujnik ciśnienia

Obliczenie zapotrzebowania na energię cieplną wymaga analizy wielu czynników, między innymi:
kubatury budynku - powierzchni oddawania ciepła przez budynek,
wartości współczynników przenikania ciepła przez ściany, okna, stropy itp.,
stopnia wentylacji - wietrzenia pomieszczeń,
zdolności akumulowania ciepła przez budynek.
Znajomość powyższych danych pozwala określić wielkość strat ciepła i umożliwia dobór odpowiedniej mocy kotła. W przypadku nowo budowanych domów straty te powinny być opisane w projekcie. Jednak w starszych budynkach możemy posługiwać się tylko wielkościami orientacyjnymi. Można przyjąć że w domach z lat 80-tych i 90-tych zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi od 90W/m2 do 110 W/m2 , natomiast w domach budowanych od końca lat 90-tych wynosi 50-70 W/m

W górę