Wymiennik C.W.U. pionowy wolnostojący GALMET Tower Multi 500 l.w twardej piance poliuretanowej z trzema wężownicami

Dostawa już od 200,00 zł
Lub odbiór w Poznaniu za 9zł

Wysyłka

NazwaCena
GEIS 200,00 zł
Odbiór osobisty 9,00 zł

26-503000N GALMET

Nowe

Cena brutto:7 393,00 zł

Wymiennik c.w.u. z trzema wężownicami spiralnymi - SGW(S)M
Najwydajniejszy wymiennik pionowy z wężownicami spiralnymi.
Zapewnia komfort ogrzewania wody czystą energią słoneczną a jednocześnie maksymalne wykorzystanie posiadanych źródeł ciepła. Podłączenie kominka i kotła c.o. pod dedykowane wężownice gwarantuje szybkie ogrzanie wody i pozwala uniknąć strat energii z systemu c.o. Pojemność: od 300 do 500 litrów

Tower Multi, to pionowy wymiennik c.w.u. z trzema wężownicami spiralnymi zasilany, w głównej mierze, czystą energią słoneczną. Możliwość zasilania z 4 źródeł, jednocześnie, gwarantuje najkorzystniejsze wykorzystanie dostarczonego ciepła i największy komfort użytkowania. Dostępne pojemności: 300, 400 lub 500 litrów zapewniają wydajną pracę systemu c.w.u., w domach jednorodzinnych.

Odnawialne źródło zasilania

Zielona energia słoneczna to nieograniczone źródło ciepła, którego stosowanie zapewnia wysoką dbałość o nasze środowisko. Stosowanie jej do ogrzewania wody użytkowej pozwala ogrzać wodę bezpłatnie w ciągu dnia, a korzystać z niej przez całą dobę. Energia słoneczna pozyskiwana jest przez kolektory słoneczne, a następnie za pomocą czynnika grzewczego (glikol), przepływającego przez wężownicę spiralną, przekazywana do wody użytkowej. Wężownica dedykowana do podłączenia kolektorów słonecznych znajduje się w dolnej części zbiornika co umożliwia maksymalne wykorzystanie pozyskanej energii słonecznej.
W dolnej części zbiornika znajduje się również wężownica dodatkowa, przeznaczona do zasilania przez dodatkowe źródła ciepła, takie jak np. kominek, kocioł c.o. Wężownica zasilana przez kocioł centralnego ogrzewania umieszczona jest w części górnej zbiornika co pozwala na dogrzanie wody bezpośrednio w miejscu jej pobierania. Źródłem ciepła wspierającym lub zastępującym pracę wężownic spiralnych może być: izolowany komplet grzewczy GE lub zastaw grzałek na flanszy, instalowany w otworze rewizyjnym. Stosowanie wymienników multiwalentnych, z trzema wężownicami spiralnymi polecane jest w obiektach o bardzo dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową i zróżnicowanym systemie ogrzewania c.o.

Wygodna instalacja

Istotną zaletą konstrukcji wymienników Tower Multi jest skupienie wszystkich przyłączy hydraulicznych z tyłu wymiennika. Umożliwia to szybki i wygodny montaż oraz upraszcza schemat instalacji. Wymiennik z tak ukrytymi przyłączami jest też łatwiejszy w eksploatacji. W części tylnej wymiennika umieszczono również mufy umożliwiające montaż czujnika temperatury do kotła c.o. i pompy cyrkulacyjnej. Zastosowanie w układzie c.w.u. pompy cyrkulacyjnej gwarantuje, że w każdym punkcie poboru mamy natychmiastowy dostęp do ciepłej wody. Nadzór nad temperaturą w zbiorniku ułatwia czytelny termometr umieszczony w części przedniej wymiennika.

Sprawdzona izolacja

Najlepsze wykorzystanie potencjału niewyczerpalnej energii słonecznej stanowi stosowanie wymienników c.w.u., o wysokiej wydajności i efektywnym ociepleniu. Gwarantują one komfortowe użytkowanie c.w.u. poprzez długie utrzymanie wysokiej temperatury ogrzanej wody. W wymiennikach Tower Multi stosowana jest opatentowana technologia izolacji zapewniająca energooszczędność instalacji i stały dostęp do ciepłej wody użytkowej. Wydajne ocieplenie zbiornika stanowi:

Twarda pianka poliuretanowa, w płaszczu z tworzywa typu skay/PVC.
Zabezpieczenie antykorozyjne

Kluczowym, dla zapewnienia bezpiecznego użytkowania wymienników, jest stosowanie zabezpieczenia antykorozyjnego zbiornika. Stosowana w wymiennikach multiwalentnych Tower Multi emalia ceramiczna EXTRA GLASS®, nakładana jest metodą „na mokro”. Umożliwia to równomiernie rozprowadzenie emalii na całej powierzchni wymiennika. Każdy wymiennik wyposażony jest również w dodatkowo chroniące zbiornik, dwie anody magnezowe, z których górna jest wymienna. Anody magnezowe mogą zostać zastąpione aktywną anodą tytanową, w zależności od pojemności jedną lub dwiema. Bezobsługowe anody tytanowe nie wymagają już wymiany.
Dobór anody tytanowej:

Dla 300 litrów – mała anoda tytanowa, tylko górna.
Dla 400 i 500 litrów – duża pojedyncza anoda tytanowa.

W górę