Jak dobrze rozplanować i urządzić łazienkę na poddaszu?

Posted By: Wod Tech In: Sub Category 1 On: piątek, maj 11, 2018 Comment: 0 Hit: 405

Łazienka na poddaszu, to nie lada wyzwanie. Jak urządzić ją aby była praktyczna, pomieściła wszystko co niezbędne, a przy okazji była łatwa w utrzymaniu porządku?

Jak dobrze rozplanować i urządzić łazienkę na poddaszu?

Łazienka na poddaszu, to nie lada wyzwanie. Jak urządzić ją aby była praktyczna, pomieściła wszystko co niezbędne, a przy okazji była łatwa w utrzymaniu porządku?

Przed tymi pytaniami na pewno stanęło wielu z Was. Dzisiaj postaramy się Wam pokazać jakie chwyty zastosować w starciu z łazienką na poddaszu.

Jako pierwsze i najważniejsze należy zaznaczyć, że łazienka na poddaszu może być tak samo ekonomiczna i funkcjonalna jak ta na parterze.

Wystarczy trochę kreatywności i uda się wszystko dobrze rozplanować.

Łazienka na poddaszu zazwyczaj jest mała, co znacznie utrudnia jej aranżacje, ale nie oznacza, że jest ono niemożliwe.

W przypadku takiej łazienki najlepiej będzie umieścić wannę pod skosem, należy jednak pamiętać, że sufit w najniższym miejscu nad wanną nie powinien mieć mniej niż 95-110 centymetrów, a to dlatego, że tyle ma siedzący człowiek.

Naszą wannę możemy zamontować również na środku naszej łazienki. Wygląda to bardzo efektywnie, jednak nie do końca zachwyci miłośników lubiących praktyczne wnętrza.

Wybierając sprzęty do naszej łazienki bardzo ważne jest sprawdzanie, jakie mają wymiary oraz o ile mogą się one zwiększyć po zamontowaniu. Nie chcemy bowiem sytuacji, kiedy okaże się, że po montażu dany element nie zmieści się w łazience.

Wybierając toaletę warto zwrócić uwagę na te z obniżonym stelażem, ponieważ to umożliwi nam ich montaż do niskich ścianek kolankowych.

W łazienkach na poddaszu bardzo dobrze sprawdzi się wyposażenie stworzone na wymiar, np. kabina prysznicowa specjalne zaprojektowana pod skos, ale szerokie wyposażenie sklepów również pozwoli nam na znalezienie pasującego wyposażenia.

Jak widać istnieje wiele możliwości urządzenia łazienki na poddaszu, tylko od nas zależy jak to rozplanujemy. Najważniejsze jest aby przemyśleć wszystkie kwestie praktyczne oraz te dotyczące wygody, a później można zabierać się za urządzanie :)

Comments

Leave your comment

W górę